середа, 22 січня 2020 р.

День Соборності України

           


           Сьогодні Україна відзначає знаменний День Соборності, приурочений  до Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. 
           Саме  22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві й відбулася ця визначна подія. Над святковою синьо-жовтою Софійською площею тоді лунало величне: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна — в одну Велику Україну».
                                
          Це державне свято стало символом єднання українських земель. І хоча державі тоді таки не вдалося повністю зберегти бажану єдність і незалежність, Акт «Злуки УНР і ЗУНР» став реальним втіленням споконвічної мрії українців про свою суверенну державу. 
         Не зважаючи, на неуспішність Акту возз’єднання та усі перешкоди, ідея соборності продовжували жити в українських душах, і 22 січня 1990 року мільйони, тоді ще радянських українців вийшли на головні автомобільні магістралі та об’єднались у живий ланцюг від Києва до Львова, святкуючи День Соборності України.
         Вперше на державному рівні День Соборності України  почав відзначатись із 1999 року відповідно до Указу Президента,  «враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави».
         Акт «Злуки УНР і ЗУНР» став потужнім виявом волі українців до згуртування, свідченням їх самоідентифікації та становленням народу України, як духовно незламної  політичної нації. 
         Це був реальний крок до об`єднання українських земель, який і сьогодні істотно впливає на національно-політичні процеси в Україні. 
         Святкова дата є достатньо символічною й у наші надскладні часи, коли Україну та її націю намагаються морально знищити та роз’єднати споконвіку міцно скріплені духовні зв’язки.
          Як ніколи раніше, День Соборності України - це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель!
         Вітаємо  усіх наших користувачів із цим знаменним святом та неодмінно бажаємо нашій неньці-Україні якнайшвидшого миру та Божого благословення!
        Бібліотека коледжу і цього разу не стоїть осторонь цієї головної події.
           У читальній залі організована книжкова виставка – привітання « Обнялися береги одного вічного народу»,  яка надає  інформацію  нашим користувачам про   один   із   найважливіших   днів  в  історії України - День Соборності, виховує у студентів почуття патріотизму та гордості за приналежність до великого народу.
          Присутні дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення. Користувачі із зацікавленістю слухали історію виникнення свята, жваво розмірковували про поняття соборності України.