четвер, 15 жовтня 2020 р.

Книжковий дрес - код Імідж понад усе: книги, які варто прочитати успішній людині

 

Гарний імідж – це довготривалий внесок у
 професійний та особистісний успіх.
О. Змановська

 

   У громадській свідомості все більше закріплюється уявлення про імідж, як про певну цінність, від якої залежить успішність діяльності будь-якої організації чи особи.

   Існує безліч визначень іміджу. Більшість із них засвідчує, що імідж (від лат. imago, imag – образ) – це образ особи або речі, який створюється засобами масової інформації, літературою, уявою або самим індивідом.

   Позитивний образ допомагає у спілкуванні й досягненні соціального успіху, а негативний перешкоджає спілкуванню та заважає досягненню мети. Як зазначають дослідники-практики, іміджем потрібно керувати.

   Хочемо порекомендувати вам книги, які можна вважати складовою іміджу сучасної успішної людини.Бекол Джессіка. Право на помилку: 25 успішних жінок розповідають про те, чого їх навчили власні помилки (Київ : Книголав, 2019).

   Одним із найбільших людських страхів є страх зробити помилку.  Суспільство насаджує нам стереотип, що кожен наш крок має бути правильним. Героїні книги «Право на помилку» показують, як негаразди відкривають нові шляхи реалізації.
   Американська письменниця Джессіка Бекол привідкрила лаштунки життя двадцяти п'яти жінок ХХІ століття, якими ми захоплюємося і кар’єрі яких заздримо. Їх теж не оминали негаразди, проте цим жінкам вдалося перетворити кожну невдачу на досвід, який заклав фундамент їхнього майбутнього успіху.

   Книга не просто радить бути собою, а доводить на реальних прикладах, що бути тим, ким ти є, у будь-якій ситуації справді можливо. Вона лікує «синдром відмінника», порушує теми фемінізму, гендеру та розглядає проблеми, з якими може зіткнутися жінка на шляху до омріяної кар’єри.

   Двадцять п'ять історій із порадами від найавторитетніших жінок чудово мотивують іти до мрії, коли ні на що не лишається сил.


 

Дакворт Анджела. Крок за кроком: як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети / пер. О. Захарченко (Київ : Наш формат, 2018).

   Чи знайоме вам відчуття, коли ви бачите неймовірну гру футболістів, переконливий виступ гімнастів, райську гру на піаніно, і думаєте: «Який талант»? При цьому ви навіть не замислюєтеся, що за цим «талантом» стоять десятки тисяч годин виснажливих тренувань.

   Що робить людей видатними? Чому одні часто зазнають невдач у житті, а інші досягають високих результатів? На численних прикладах і дослідженнях Психологиня Анжела Дакворт переконує, що талант – не запорука успіху. Реальні досягнення можливі лише завдяки наполегливості та відданості власній справі. Хай би якими геніальними ви були, завдяки завзяттю ви матимете перевагу в будь-якій сфері.

   Для написання цієї книги авторка спілкувалася зі світовим чемпіоном з плавання, футбольними тренером, видатним карикатуристом, керівництвом Вест-Поінту та з багатьма іншими успішними людьми та психологами.

   Ця книга руйнує стереотипи про силу таланту, змінює уявлення про успіх і труднощі та доводить, що завзяття не лише допомагає досягати вершин, а й робить нас щасливішими.

 

Дахігг Чарлз. Кмітливіші, швидші, кращі: секрети продуктивності в житті та бізнесі / пер. Л. Герасимчук (Харків : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017).

   Чому деякі люди за однакових умов досягають більшого, ніж інші, – і щодня, і у великій перспективі? Чарлз Дахіґґ, відомий журналіст, випускник Гарвардської школи бізнесу та Єльського коледжу, лауреат Пулітцерівської премії, премії Національної академії наук США  знайшов відповідь на це запитання. Він сформулював вісім основних ідей, що дозволяють якнайкраще використати наші енергію, інтелект і час, аби досягти максимального результату, доклавши мінімум зусиль.

   Команда найуспішнішого діснеївського мультфільму, який ледь не став найбільшим провалом, спеціалісти Google, що шукали секрети ефективності команд, пілоти, які садили літак після того, як майже втратили над ним контроль, чи гравці в покер, єдине рішення яких вело до абсолютної перемоги або ж програшу… Їхній вибір, те, ким вони себе бачили, які цілі ставили, у що вірили і яку команду підбирали – ось те, що перетворило звичайну зайнятість на продуктивність.

 


Лавґров Нік. Принцип мозаїки: шість навичок дивовижного життя і кар'єри / пер. Г. Кирієнко (Київ : Наш формат, 2019).

   Побутує думка, що в житті завжди треба обирати: кар'єра або родина, хобі або матеріальний добробут, спокій або успіх. Але є інші варіанти. Ми можемо будувати наше життя за принципом мозаїки і робити його більш гармонійним, не відмовляючись ні від чого. Крім того, саме різноплановий досвід сприяє успіху, тому що багатогранні особистості мають більше шансів стати хорошими лідерами.

   Автор книжки Нік Лавґров, який упродовж тридцяти років працював у компанії «McKinsey & Company», а нині є партнером міжнародної консалтингової компанії «Brunswick Group» та викладає у Школі управління імені Джона Кеннеді, пропонує у житті застосовувати принцип мозаїки. Цей принцип допоможе жити цілісним життям, реалізувавши себе в найрізноманітніших сферах.
   Автор переконає Вас, що люди, які мають різноплановий досвід, можуть ефективніше розв’язувати проблеми, а багатогранні особистості мають більше шансів стати гарними лідерами.

 


Посада Хоакім де. Не накидайтеся на зефір!: солодка формула успіху / пер. С. Новікова (Харків : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018).

   Хоакім де Посада – автор бестселерів, ад’юнкт-професор Університету Маямі, доктор психології, один із десяти найкращих латиноамериканських мотиваційних спікерів. Разом з Еллен Сінґер, співавторкою кількох його книжок, Хоакім де Посада здійснив справжній прорив у психології успіху.

   Ця книжка для тих, хто готовий змінити свій звичний спосіб життя заради майбутнього успіху.

   Чому життя за принципом «тут і зараз» не робить вас успішною людиною? Бо для того, щоб стати щасливим, заможним та успішним, необхідно вміти чекати. Терпіння – ось що допоможе просунутися вперед у цьому житті.

   Хоакім де Посада розповідає про цікавий стенфордський експеримент, під час якого чотирирічним дітям запропонували поласувати зефіром. Але з однією умовою: якщо вони не з’їдять його відразу, а почекають п’ятнадцять хвилин, то отримають подвійну порцію. Результати дослідження приголомшили науковців: через кілька років діти, які не накинулися на зефір відразу, досягли значного успіху в житті та кар’єрі.
    Автор доводить, що вміння або невміння поступитися миттєвою вигодою може визначати вашу подальшу долю. А ви здатні відмовитися від зефіру сьогодні, щоб його стало більше завтра?


 


Тарасенко Роман Ю. Метод великого пряника: як не марнувати сили на дрібниці й досягати цілей із задоволенням / пер. О. Кожушко (Харків : Ранок, 2019).

   Роман Тарасенко  – молодий, яскравий фахівець у галузі маркетингу з великим досвідом роботи, успішний тренер. Будучи хіміком за освітою, він наважився у своїй книжці зайти на нову «галявину»: популяризувати науку й методи пізнання особистості для успішного просування в житті.

Роман виконав колосальну роботу, вивчивши величезну кількість матеріалів із цієї теми і зібравши яскраві приклади успішного поєднання наукових знань про фізіологію людини і життєвих мотиваційних моделей.

   Ця книга навчить вас бути ефективним в умовах обмежених знань, сил і часу. Ви дізнаєтеся, як досягати великих цілей, рухаючись маленькими кроками, і чому з точки зору нейробіології це найправильніший, простий, легкий і приємний спосіб отримати бажане.

   Книгу можна порекомендувати молодим, допитливим і активним людям. Усім, хто не має великого досвіду, але хоче швидше докопатися до таємниці своєї поведінки.  Ви знайдете у книжці багато корисного та цікавого. Автор чесно і зрозуміло розповідає про методи, в які реально вірить і застосовує у своєму житті та практиці.


                                                     


Феррацці Кейт. Ваш надійний тил: як налагодити зв'язки, що приведуть до успіху / пер. Д. Кушнір (Харків : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018).

   Кейт Феррацці – гуру нетворкінгу №1 у світі, письменник, засновник та генеральний директор консалтингової компанії Ferrazzi Greenlight. Журнал Forbes назвав його «одним із найкомунікабельніших людей світу», а сам він любить цитувати у своїх книгах прізвисько, яке йому дали журналісти: Пан Контакт. Його контактам, серед яких найпопулярніші та найвпливовіші люди планети, може позаздрити будь-хто. Його систему налагодження стосунків вивчають у найвідоміших бізнес-школах світу.

   Так уже ведеться, що за кожною яскравою постаттю стоїть і своя власна історія – небанальна, не менш яскрава, яка, власне, й зробила людину саме такою, якою вона стала. Тож Кейт Феррацці розпочинає книгу зі своєї історії, з того моменту, коли він уже став успішним, створивши власну навчально-консалтингову фірму Ferrazzi Greenlight, але почувався пригніченим: «Було таке відчуття, ніби я прийшов на вечірку біля басейну, але замість того, щоб пити і розважатися, упав у воду і тону, а всім байдуже».

   Знайоме відчуття, чи не так? Але далі він почав рятувати себе, паралельно рятуючи й світ, та надавати рецепти порятунку всім, кого це може зацікавити.

Автор стверджує, що найстрашніший «гріх», який чинить кожен із нас, – це недостатнє використання свого потенціалу, своїх талантів і здібностей. Проте люди, які читають цю книгу, уже апріорі зацікавлені менше «грішити».

   «І в бізнесі, і в особистому житті я зрозумів одну річ: коли ми стаємо відкритими – показуємо колегам свою справжню суть, з усіма сильними і слабкими сторонами, досягненнями, здібностями і недоліками, – виникає щось схоже на електричний зв’язок, що сприяє довірі й близькості як ніщо інше», – підсумовує автор.

   Книга вчить бачити можливості в усьому, навіть у конфліктах. Вона ніби «багатогранить» особистий простір кожного, розширюючи обрій багатьох. Автор ніби каже: ваш надійний тил – ви і ті, хто вас оточує та потенційно може доєднатися до вашої поліпшеної версії самих себе.

   «Щоб досягти поставленої мети, потрібні зусилля, самоспостереження, чесність і наполегливість. Але яка у вас альтернатива? Вам хочеться на схилі віку повертатися думками до своїх мрій, за здійснення яких ви так і не взялися, чи стосунків, на створення яких так і не вистачило сміливості чи часу? А, може, значно приємніше озиратися на минуле зі словами: «Так, я це зробив!».
 

Читайте – і будьте успішними! Книги чекають на вас!